fax: 582 344 746
tel.: 582 344 746
Wellness zájezdy Jednodenní zájezdy Poznávací zájezdy Vstupenky Pobytové zájezdy

Osvětim


Stát:
Místo: Osvětim
Žádné termíny nejsou momentálně v nabídce!

Popis zájezdu

Polsko - Osvětim

Osvětim byla během druhé světové války německý vyhlazovací tábor. Pronásledováni byli především Židé, ale i Romové, Sovětští zajatci a také mnozí další. Většina našla svou smrt v plynových komorách. Historie sahá do let 1940 až 1945, kdy docházelo k masovým popravám. V Osvětimi zahynulo přibližně 1,5 milionů nevinných lidí v plynových komorách, v důsledku vyhladovění nebo těžkých prací. Konaly se zde i nehumánní experimenty. Největší vinu za experimenty nese Josef Mengele. Tábory byly v Osvětimi tři. Jako první byl postaven v roce 1940 Auschwitz I. Před vstupem do něj se nachází známý nápis Arbeit macht frei, který bychom mohli do češtiny přeložit jako "práce osvobozuje". Pro nedostatečnou kapacitu byl postaven v Březince největší komplex – Auschwitz-Birkenau, který se nachází asi 3 km od vesničky Osvětim. Zemřelo zde více než milion vězňů. Známá je zde i rampa, kde se lidé před příchodem dělili, zda budou vězněni nebo jejich život skončí přímo v plynové komoře. Ze zmíněných dvou táborů vězni často odcházeli do pracovního tábora v Monowicích – Auschwitz III. Momentálně se může přijít podívat do Osvětimi i veřejnost.

sobota 17.3.

Program: Odjezd ve včasných ranních hodinách. Osvětim – 3,5 hodinová prohlídka s českým průvodcem zahrnující stálé výstavy a budovy hlavního tábora Auschwitz I a nejvýznamnější budovy v táboře Auschwitz II. – Birkenau. Odjezd v 13.00. Návrat do nástupních míst cca 16.30.

Cena zájezdu: 670 Kč                                                              

Stálý zákazník, senior 60+, dítě -14: 650 Kč

Skupiny od 4 osob: 620 Kč                                                    

Cena/os  zahrnuje: dopravu autobusem, vstupenku, průvodce CK. 

Možno dokoupit:   34 Kč komplexní cestovní pojištění

 

PROSTĚJOV       OLOMOUC

POZOR vyberte si nástupní místo a nahlaste ho v CK. Nahlášené místo je závazné. Autobus nezastavuje automaticky na všech uvedených místech, ale jen na těch, která jsou dopředu v CK nahlášená.

Prostějov  05.45 hlavní nádraží st. H (u lokomotivy)

                 05.50 mhd Brněnská (směr cenrum) Okružní (Poslední halíř)

                 05.55 mhd Haná

                 06.00 mhd Olomoucká 

 

Olomouc   06.15 bus zatávka fak. nemocnice  (směr centrum)

 

Kontakty  |  
© 2014, Cestovní kancelář FTL