Šumava

Poznávací

KAŠPERK, KAŠPERSKÉ HORY, ČERNÉ JEZERO / ČERTOVO JEZERO, GROSSER ARBER, ARBERSEE, DOBRÁ VODA, PRÁŠILY, SRNÍ, ANTÝGL, ČEŇKOVA PILA, MODRAVA, KVILDA, CHALUPSKÁ SLAŤ

Destinace: Česko, Šumava

Popis zájezdu

ŠUMAVA
16.8.-18.8. - obsazeno
27.9.-29.9. - obsazeno

Program:

1.denKAŠPERK - KAŠPERSKÉ HORY - ČERNÉ JEZERO / ČERTOVO JEZERO
Ráno odjezd k návštěvě nejvýše položeného hradu v Čechách Kašperk, po poledni přejezd do  Kašperských Hor - městečka proslaveného televizním seriálem s nádhernou radnicí, kostelem sv.Markéty a muzeem, odpoledne přejezd do oblasti Železné Rudy, výjezd lanovkou na Špičák s výhledy na celou oblast Šumavy, pěší turistika za krásami parku k Čertovu jezeru, příp. dle zájmu možnost spojit i s návštěvou Černého jezera, večer ubytování v Železné Rudě, večeře, nocleh.
2.den – GROSSER ARBER – ARBERSEE – DOBRÁ VODA – PRÁŠILY
Snídaně, krátká zastávka v centru Železné Rudy, přejezd na německou stranu Šumavy – výjezd lanovkou na  nejvyšší vrchol Šumavy Grosser Arber /Velký Javor/ – vyhlídky na celou Šumavu a Bavorský les, v poledne přejezd autobusem k jezeru Arbersee – pěší procházka kolem jezera, odpoledne návrat na českou stranu, návštěva poutního místa Dobrá Voda s pramenem a kostelem sv.Vintíře /unikátní skleněný oltář/, k večeru zastávka v Prášilech, návrat na ubytování, večeře, nocleh.
3.den  – SRNÍ – ANTÝGL – ČEŇKOVA PILA - MODRAVA – KVILDA – CHALUPSKÁ SLAŤ
Snídaně, ráno odjezd na Srní – zastávka, přejezd na Antýgl – bývalý Královacký dvorec, nenáročná pěší turistika podél řeky Vydry k Čeňkově pile – soutok Vydry s Křemelnou, Smetanův smrk, řeka Otava, odpoledne cestou zastávky na Modravě a Kvildě, přejezd k návštěvě nejkrásnějšího rašeliniště na Šumavě - Chalupská slať, k večeru odjezd do nástupních míst.

Program zájezdu může být přizpůsoben časovému limitu na trase, počasí, nepředvídatelným okolnostem.

 

Cena:      4.300 Kč

 

Cena zahrnuje:       2x ubytování v horské chatě s polopenzí, služby průvodce, dopravu, pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje:  pobytovou taxu 30 Kč /os./noc splatnou na místě, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v cena zahrnuje

Orientační ceny, které nejsou v ceně: hrad Kašperk 160 Kč, Muzeum Kašperské Hory 120 Kč, Špičák lanovka jednosměrná 250 Kč, Velký Javor lanovka obousměrná 15 EUR.

 

POZOR vyberte si nástupní místo a nahlaste ho v CK. Nahlášené místo je závazné. Bus nezastavuje automaticky na všech uvedených místech, ale jen na těch, která jsou dopředu v CK nahlášená.

Olomouc              04.20 ul. Hynaisova – letadlo (svozovým autem do Prostějova)

Prostějov             04.45 hlavní nádraží st. H (u bývalé lokomotivy), 04.50 MHD Plumlovská sídl., 04.55 MHD Brněnská Posl. halíř          

Brodek u PV, Vyškov na vyžádání                    

Fotogalerie

Modul: Zájezdy
Class CookiePolicy not found!