Okrasné zahrady v Polsku

Jednodenní

Jednodenní zájezd nejen pro milovníky zahradničení spojený s možností nákupu květin, keřů, travin a stromů za zajímavé ceny.

Destinace: Polsko, Pisarzowice, Goczalkowice

Nejbližší termíny

Termín Popis Cena
30. 04. 2022 doprava autobusem, technický doprovod od 480 Kč NEZÁVAZNĚ REZERVOVAT

Popis zájezdu

Okrasné zahrady v Polsku

Jednodenní výlet nejen pro milovníky zahradničení spojený s možností nákupu květin, keřů, travin a stromů za zajímavé ceny.

Bohatý sortiment a výborná kvalita nabízených rostlin, odborné poradenství, ukázkové zahrady. Během dne navštívíte Japonskou zahradu v Pisarzowicích a zahradnictví Kapias v Goczalkowicích, spojené s vedlejším prodejem sazenic květin všech druhů. Možnost navštívit restauraci v areálu zahrady - pouze objednávka s sebou.
Japonská zahrada v Pisarzowicích: Japonské zahrady napodobují přírodu, ne ve snaze si ji podmanit nebo zničit. Existuje několik typů japonských zahrad, ale všechny jsou charakterizovány harmonií, jednoduchostí, asymetrií a elegancí. Dva základní styly jsou Tsukiyama zahrady s malými kopci, kameny, symbolizující hory, rybníky, jezera, které napodobují moře. A KARESANSUI - styl suché zahrady se štěrkem zobrazující vodu, balvany - ostrovy a písek simulující bití vln o ostrov. Nezbytným prvkem v klasické japonské zahrady je voda a kámen. V rostlinách dominuje barva zelená. Mezi nejčastěji používané rostliny patří: azalky, japonské, palmové klony magnólií, pivoňky a třešně.
Zahrady v Goczalkowicích: pěstují zde několik set odrůd jehličnatých a listnatých ozdobných rostlin, od nejmenších sazenic až k dospělým rostlinám. Nutno podotknout, vše krásně označeno štítky - ukázková botanická zahrada. Navíc možnost posedět a občerstvit se v restauraci, případně na terase s krásnou vyhlídkou. Po celý rok mají ve své prodejně rozsáhlou nabídku okrasných rostlin v mnoha kultivarech. Každý rok se zúčastňují tuzemských i mezinárodních veletrhů a výstav. Expozice této firmy už byly mnohokrát odměněny za aranžování a kvalitu prezentovaného zboží.
Nákup v zahradách je možný v Kč. Doporučujeme si vyměnit zloté pro vaši osobní útratu - možnost navštívit restauraci v areálu zahrady.

30.4.      480 Kč

Cena zahrnuje:        dopravu autobusem, technický doprovod
Cena nezahrnuje:   komplexní pojištění 34 Kč/os, včetně připojištění COVID 51 Kč 

Nástupní místa:
Prostějov 07.00 hl. nádr. st H u lokomotivy, 07.10 MHD Plumlovská sídl.
Olomouc  07.30 stará tržnice
Návrat cca 19.00 hod.
POZOR vyberte si nástupní místo a nahlaste ho v CK. Nahlášené místo je závazné. Bus nezastavuje automaticky na všech uvedených místech, ale jen na těch, která jsou dopředu v CK nahlášená.

Vstupní podmínky do Polska:

https://covid.gov.cz/situace/dovolena-2021/polsko

Povinné je mít sebou respirátor FFP2.

Fotogalerie

Modul: Zájezdy