Okrasné zahrady v Polsku

Jednodenní

Jednodenní zájezd nejen pro milovníky zahradničení spojený s možností nákupu květin, keřů, travin a stromů za zajímavé ceny.

Destinace: Polsko, Pisarzowice, Goczalkowice

Popis zájezdu

Okrasné zahrady v Polsku

Jednodenní výlet nejen pro milovníky zahradničení spojený s možností nákupu květin, keřů, travin a stromů za zajímavé ceny.

Bohatý sortiment a výborná kvalita nabízených rostlin, odborné poradenství, ukázkové zahrady. Během dne navštívíte Japonskou zahradu v Pisarzowicích a zahradnictví Kapias v Goczalkowicích, spojené s vedlejším prodejem sazenic květin všech druhů. Možnost navštívit restauraci v areálu zahrady.

Japonská zahrada v Pisarzowicích: charakterizována harmonií, jednoduchostí, asymetrií a elegancí. Jsou tady dva základní styly. TSUKIYAMA - zahrady s malými kopci, kameny, symbolizující hory, rybníky, jezera, které napodobují moře. KARESANSUI - suché zahrady se štěrkem zobrazující vodu, balvany - ostrovy a písek simulující bití vln o ostrov. Nezbytným prvkem v klasické japonské zahrady je voda a kámen. V rostlinách dominuje barva zelená. Mezi nejčastěji používané rostliny patří: azalky, japonské, palmové klony magnólií, pivoňky a třešně.

Přejezd k zámku Pszczyna, zvaného též polský Versailles, zastávka 30-40 minut.

Zahrady v Goczalkowicích: pěstují zde několik set odrůd jehličnatých a listnatých ozdobných rostlin, od nejmenších sazenic až k dospělým rostlinám. Nutno podotknout, vše krásně označeno štítky - ukázková botanická zahrada. Navíc možnost posedět a občerstvit se v restauraci, případně na terase s krásnou vyhlídkou. Po celý rok mají ve své prodejně rozsáhlou nabídku okrasných rostlin v mnoha kultivarech.  Každý rok se zúčastňují tuzemských i mezinárodních veletrhů a výstav. Expozice této firmy už byly mnohokrát odměněny za aranžování a kvalitu prezentovaného zboží.

Vstupné do zahrad je zdarma. Nákupy doporučujeme uhradit platební kartou.

30.4.    520 Kč

Cena zahrnuje:            dopravu autobusem, technický doprovod

Cena nezahrnuje:       komplexní pojištění 34 Kč/os, včetně připojištění COVID 51 Kč 

 

Nástupní místa:

Prostějov            07.00 hl. nádr. st H u lokomotivy, 07.10 MHD Plumlovská sídl.

Olomouc             07.30 stará tržnice

Návrat cca 19.30 hod.

POZOR vyberte si nástupní místo a nahlaste ho v CK. Nahlášené místo je závazné. Bus nezastavuje automaticky na všech uvedených místech, ale jen na těch, která jsou dopředu v CK nahlášená.   

Aktuální vstupní podmínky do Polska: https://www.mzv.cz/warsaw/cz/zpravy_a_udalosti/covid19_aktualni_podminky_cestovani_do.html

Platba je možná kartou Flexi Pass Card. Podmínky platby:  https://www.ckftl.cz/prakticke-informace

 

 

Fotogalerie

Modul: Zájezdy
Class CookiePolicy not found!