fax: 582 344 746
tel.: 582 344 746
Wellness zájezdy Jednodenní zájezdy Poznávací zájezdy Vstupenky Pobytové zájezdy

Vinobraní v Retzu


Stát: Rakousko
Místo: Retz
Žádné termíny nejsou momentálně v nabídce!

Popis zájezdu

RAKOUSKO - TOP UDÁLOST   

VINOBRANÍ V RETZU

Z obou kašen na náměstí vytéká víno - z  první červené, z druhé bílé. Oblíbené tradiční vinobraní s bohatým programem. Slavnostní ohňostroj.

27.9.           679 Kč                              

Konečná cena zahrnuje: dopravu autobusem, průvodce

Fakultativně vstupy:       6 euro vstupné na vinobraní, 10 euro zážitkový vinný sklep s průvodcem a ochutnávkou

Možno dokoupit:             komplexní cestovní pojištění 34 Kč

Program: Odjezd v ranních hodinách přes Znojmo do malebného rakouského historického města Retz, kde se pravidelně koná tradiční vinobraní. Cestou krátká zastávka u zdejšího větrného mlýna z 2. pol. 18. století, v současnosti jediného provozuschopného větrného mlýna v Rakousku. Prohlídka města s účastí na tradiční slavnosti vinobraní - Weinlesefest na náměstí. Nebudou chybět ani dvě proslulé kašny, ve kterých se během vinobraní změní voda ve víno - z jedné proudí bílé a z druhé červené. Vrcholem slavnosti je odpolední průvod vinařů a místních zemědělců s kapelami a alegorickými vozy. Součástí vinobraní jsou také trhy na náměstí, kde můžete ochutnat nejen různá vína, ale i místní speciality. Čeká Vás prohlídka největšího historického vinného sklepa Rakouska – Retzer Erlebniskeller. Celý sklepní labyrint se rozkládá v délce 20 km pod městským jádrem a je tedy delší než uliční síť nad zemí. Sklepy vyhloubené v mořském písku zasahují až do hloubky 20 m a nachází se v některých částech až ve 3 patrech nad sebou. Upozorňujeme, že ve sklepení panuje po celý rok konstantní teplota mezi 10 a 12 °C, zvolte tedy vhodné oblečení. Prohlídka trvá cca 1,5 hodiny a zahrnuje krátký výklad o historii města a jeden ochutnávkový vzorek vína v oblastní vinotéce Retzer Land.

Celá akce je zakončena velkým ohňostrojem.

Návrat do nástupních míst cca 22.30 – 23.00 hodin.

 

Doporučení: na víno je dobré mít vlastní pohárek.

 

OLOMOUC  PROSTĚJOV  VYŠKOV

POZOR vyberte si nástupní místo a nahlaste ho v CK. Nahlášené místo je  závazné. Bus nezastavuje automaticky na všech uvedených místech, ale jen na těch, která jsou dopředu v CK nahlášená.

Olomouc      7.00  Hynaisova ulice –letadlo, 7.05 bus zastávka Fak.nem Brněnská ulice směr Prostějov (Olomouc je svozovým místem a doprava může být zajištěna osobním autem, mikrobusem podle počtu.)

Prostějov     7.20 hl.nádraží st. H, 7.25 MHD Plumlovská sídl.,  7.30 MHD Brněnská Poslední halíř 

Vyškov         7.50 Duk.tř. zastávka u gymnázia 

Kontakty  |  
© 2014, Cestovní kancelář FTL